İpekiş’in sürdürülebilir dünyasına hoş geldiniz

Sürdürülebilirliğin Tanımı

PET ŞİŞELER İPEKİŞ’İN
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
POLİTİKASIYLA İPLİK
OLUYOR!

Tedarik edilen yeni sürdürülebilir polyester ipliklerimiz plastik şişelerden üretilmektedir.

Dönüştürülmüş polyester ipliklerimiz ile müşterilerin ve tüketicilerin sürekli büyüyen okyanus plastiği problemini çözmede rol oynamaktayız.

Üretimimizde kullandığımız pet şişelerin okyanusa girme riskini ortadan kaldırıyor ve doğaya 400 yıl kazandırıyoruz. Pet şişelerden birinci sınıf pes iplik kullanılmaktadır. Milyarlarca plastik şişeyi geri dönüştürülmüş iplik kullanarak doğal kaynaklarımızı korumayı hedefliyoruz. 

Dönüşüm, Evrim, Gelişim...

1925’ten beri süregelen tekstil yolculuğumuz boyunca gelişen üretim teknolojileri bizlere tekstilde yeni imkanların ve çok farklı boyutların kapılarını açtı.

Bunların başında gezegenimizi koruyarak üretim yapmanın getirdiği bilinç vardı. İpekiş sürdürülebilirlik kelimesi bu kadar telafuz edilmeden çok çok daha önce bu konudaki bir çok sertifikayı elde etmiş, global arenada ülkemizi temsil eden ve yerli tekstil üreticilerine önderlik eden bir yapıda olmuştur.

Bugüne kadar kaç pet şişeyi geri dönüştürdük bilmiyoruz. Kaç ton plastiğe ikinci bir hayat tanıdık hesaplayamıyoruz. Ama iyi bir şey yaptığımızı gayet iyi biliyoruz. Bu konuda öncülük etmekten, ülkemizdeki sürdürülebilirlik kavramını yaymaktan son derece gururluyuz.

Bitmesin Hikayesi

HİKAYESİ BİTMEYEN
PET ŞİŞELERDEN
ÜRETİLEN İPLİKLER…

Kullan at ürünleri gündelik hayatın kolaylaştırıcısı olarak görüyor olsak da doğamız konfordan daha önemli. Yarını sağlıklı görebilmek için bugünden inşa etmemiz gerektiğinin farkındayız ve İpekiş olarak üzerime düşen sorumluluğun farkında olarak ilerliyoruz. Geri dönüştürülmüş pet şişelerden ürettiğimiz iplikler ile pet şişeye yeni bir hikaye yazıyoruz.

Nefes Alan Bir Doğa

KALİTELİ İPLİK…

Doğaya nefes aldırıp, yarınlarımızın daha renkli olmasına katkı sağlamak için çıktığımız sürdürülebilir üretim anlayışımız ile kaliteli iplik üretimini gerçekleştiriyoruz. Moda iplikle başlar…

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.