Play Video

25.000 M2 ALANIMIZ İLE
YILLIK 9.000.000 METRE
KUMAŞ ÜRETİMİ KAPASİTESİ

İpekiş’in yeni üretim tesisi Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde olup, 25.000 m2 kapalı alanda iplik büküm, çözgü, dokuma, boya ve apre üretim proseslerinin tamamının yer aldığı, yıllık 9.000.000 metre  kumaş üretim kapasitesine sahip entegre bir tesistir.

Fabrikamız, günümüz teknolojisinin tüm olanaklarından faydalanılarak uzman mühendisler tarafından maksimum verimlilik, insana ve doğaya saygı anlayışı ile tasarlanmıştır.  

İpekiş; hammadde seçimindeki titizliği, üretimde teknolojisi üstün, en gelişmiş makinelerin kullanımı ve “müşteriye özel tasarımlar, kütle-butik üretim, hızlı servis” iş modelini uygulayan, pazar ihtiyaçlarını karşılama yeteneği ile öne çıkan örnek fabrikalardan biridir.

PÜRÜZSÜZ, PARLAK VE KAYGAN…

POLIVISKON
KUMAŞLAR

Poliviskon kumaşlar polyester ve viskon elyaflarının karışımı ile elde edilir. Poliviskon kumaşını oluşturan polyester elyafının, parlaklık ve mukavemet özelliği ile viskon elyafının, ipeksi dokunuşu ve kaygan  özellikleri birleşmesiyle mükemmel kalite elde edilmektedir. Bu nedenle gösterişli bir yapıya sahiptir.

Polyester ipliği pürüzsüz yüzeye sahip olması nedeniyle kumaşa parlaklık katkısı sağlamaktadır. Aynı zamanda viskon elyafının ipeksi sayesinde tuşede istenilen yumuşalık elde edilebilmektedir. Poliviskon kumaşlar kırışıklığa karşı da dayanıklı olması sebebiyle kullanıcıya konfor sunmaktadır. Kumaşın gramajına bağlı olarak hem yaz hem de kış aylarında poliviskon kumaşlar tercih edilebilir. Makinede yıkanabilir olmasıyla da bakım açısından kolaylık sağlar.

Polyester elyafların mukavemet özelliğinin yüksek olması nedeniyle uzun ömürlü kullanılabilirler. Bu nedenle poliviskon kumaşların deformesi daha azdır. Polyester ve viskon elyaflarının özellikleri sayesinde poliviskon kumaşların üretiminde ve farklı tasarımlarında da kolaylık sağlamaktadır. Kullanıcıya sunduğu kolaylıklar sebebiyle pek çok üründe poliviskon kumaşlar tercih edilebilmektedir.

YUMUŞAK, İNCE VE İPLİKSİ..

SAF YÜN

Doğa ve bilimin bir ürünü olan yün ihtiva ettiği özellikleri ile yumuşak, ince ve ipeksi bir yapıya sahiptir. Saf yün size aradığınız rahatlığı sağlar. Yünün doğal esnekliği ile vücut hareketlerimize uygun hareket eden, yaşayan ve nefes alan elyaftır.

Hava soğuk olduğunda sizi sıcak tutan yünler yapılarına özgü nefes alma özellikleri ile sıcak havalarda giyildiğinde serin tutarak giyen kişiye yalıtım imkanı sunar. Kimyasal olarak karışık bir elyaf olan yün, giyen kişiye nem emme özelliği ile de konfor sağlar ve değişen sıcaklıklardan etkilenmemesi için tampon görevi görür. İnsan vücudunun kendi koruma mekanizması proteinden oluşmaktadır aynı özellik yününde de bulunur böylelikle vücudumuzla tam uyum içerisinde çalışır. Bir diğer özelliği de doğal anti statik olmasıdır.

Yün, yumuşaklığı ve akıcılığı sayesinde estetik beklentilere cevap veren mükemmel döküm ve stile sahiptir. Yün elyafının yay şeklinde ve esnek olması sebebiyle buruşma durumunda kumaşın eski haline dönmesi kolaydır bu da ürün ömrünü uzatır, ürünün formunu korumasını sağlar. Uzun yıllar içerisinde Merinos Yünü doğal olarak birçok elyafta bulunmayan UV koruması geliştirmiştir. Yünlü kumaşlarınıza ait giysilerinizi normal bir askıya, mümkünse iyi havalandırılmış ve hafifçe nemli bir ortamda asılırsa giysi orijinal görünümünü tekrar kazanacaktır.

FABRİKAMIZDAN FOTOĞRAFLAR

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.